Наш Блог

Вступна Кампанія 2020-2021 Розпочалась!!!

Профорієнтаційне тестування та консультування

Для вступу в обраний університет Вам необхідно ознайомитись з правилами прийому в університет, переліком необхідних документів.

Детальніше – за посиланням

Стипендіальні програми «Полонія-І» та «Полонія ІІ» від NAWA

Пакет «Документ – Магістр»

Відповідно до ст. 19 п. 1 Закону від 7 липня 2017 року про Національне агентство академічних обмінів (Журнал законів 2017 року, пункт 1530, з поправками) Директор Національного агентства академічних обмінів (NAWA) оголосив конкурс на участь у програмі стипендій для польської діаспори:

  • навчання на бакалавраті та неподільній магістратурі,
  • навчання на магістратурі.

Стипендіальна програма для Польщі є частиною «Урядової програми співпраці з польською діаспорою і поляками за кордоном» і спрямована на те, щоб дати можливість польській молоді навчатися в Польщі та покращити свої знання польської мови та наукового рівня в польському середовищі. Програма надає можливість закінчити перший рівень (бакалаврат) , неподільну магістратуру та магістратуру польською мовою в університетах, підпорядкованих Міністерству науки і вищої освіти, з щомісячною платою за освіту та щомісячною стипендією NAWA для покриття витрат на проживання в Польщі.

Кандидати можуть подавати заявки в Програму на вступ на всі напрямки навчання, які проводяться в державних вищих навчальних закладах під керівництвом Міністерства науки і вищої освіти, за винятком філологічних спеціальностей, тобто іноземної філології та прикладної лінгвістики, за винятком польської та класичної філології. Крім того, Програма передбачає участь стипендії NAWA в щорічному підготовчому курсі, що передує вивченню в Польщі для людей, які не закінчили середню школу або перший цикл з польською лекцією.

Бажаєш вивчити польську мову?

Примітки:

Оголошений набір для першого циклу та уніфікованих магістерських студій включає також підбір для художнього навчання в державних університетах, підпорядкованих Міністерству культури та національної спадщини, а також медичним факультетам державних університетів, які підпорядковуються Міністрові охорони здоров’я. Міністр культури та національної спадщини, а також міністр охорони здоров’я визначають окремі умови та правила реалізації Програми у відношенні до університетів, що знаходяться під їхнім підпорядкуванням, включаючи детальні правила прийому для цих досліджень та розмір стипендій.

Що стосується прийому до програми Другої ступені, то хотілося б відзначити, що він також застосовується до кандидатів, які подають заявки на навчальні програми, починаючи з літнього семестру навчального року 2019/2020. Особи, які закінчують перший цикл навчання в зимовому семестрі 2019/2020 рр. І бажаючи продовжити навчання на другому циклі навчання з наступного семестру, тобто літнього семестру 2019/2020 рр. Ви не зможете подати заявку на отримання стипендії до наступного року.

Дізнайся як подати документи для навчання в Польщі?

Оголошення про проведення конкурсу можна знайти на веб-сайті NAWA www.nawa.gov.pl.

Конкурс заявок в стипендіальну програму для польської громади проводиться з 11 лютого по 31 березня 2019 р 15:00 Центральноєвропейський час тільки в електронному вигляді в системі NAWA, доступному за адресою https://programs.nawa.gov.pl/login. Подача заявки після цієї дати неможлива.

Зміни в законі про вищу освіту в Польщі

Бакалавр

З 1.10.2018 вступив в силу новий закон про вищу освіту в Польщі.

Це комплексна реформа вищої освіти, яку також називають «Конституцією для науки». Вона передбачає зміни у всіх сферах роботи університету.

Згідно з реформою, інститути повинні будуть розробити нові статути, зміниться роль ректора, спосіб отримання вчених ступенів, модель фінансування вищої освіти. У вищих навчальних закладах з’явиться новий орган – Рада вузу.

Попередня система піддавалась критиці. Алгоритм, від якого залежала дотація (І.Д. – державне фінаснування), збудована насамперед на підставі кількісних показників, а не якісних. Одним з головних критеріїв була кількість студентів.З цієї причини, університети конкурували за кожного кандидата, і це призводило до зниження їх рівня.

Згідно нового Закону зменшувана кількість студентів не означає катастрофу для вищої освіти, за умови, що одночасно не зменшується загальна сума коштів для навчальних закладів.

Але якби важливішою стає не кількість студентів, а результат навчання, наприклад, кількість випускників, проведення наукових досліджень, а також їх досягнення.

Зменшення кількості студентів на 1 викладача безперечно позначиться на покращенні якості навчання ( кількість студентів у розрахунку на 1 викладача: у Польщі було – 17, стало – 12)

Дізнайся як подати документи для навчання в Польщі?

Що це означає для українських абітурієнтів?

Більшість змін стосується лише державних вищих навчальних закладів.

Для приватних навчальних закладів , де навчання є платним для всіх (поляків та іноземців) зміни не впливають на прийом до університету.

В державних університетах прийом на навчання для іноземців значно ускладнюється. Чому? Раніше іноземців приймали на платній основі поза конкурсом. Згідно нової реформи , скоротився набір студентів і незалежно (платник, тобто іноземець чи безкоштовний –поляк або член Євросоюзу) вступає на навчання на загальних підставах (тобто враховується бал по профілюючим предметам). Це пояснюється тим, що до університету може поступити лише кращий, і не буде відрахований після першого семестру, а достойно закінчить університет. В свою чергу для університету теж є значні переваги – кошти , які витрачались на горе студентів будуть використані на наукові дослідження , що дасть можливість випускнику бути ще більш конкурентоспроможним на ринку праці.

Для іноземців , які здають іспит з польської мови в національній комісіі на рівень С1 www.certyfikatpolski.pl, навчання в державних вищих навчальних закладах – БЕЗКОШТОВНЕ!!!

До уваги , українських випускників польських ліцеїв та технікумів! В деяких державних університетах при вступі береться до уваги результат матури (польського ЗНО) без підтвердження рівня С1.