Головне про медицину в Польщі

Що корисно знати іноземному студенту?

Усі мають право на медичну допомогу у Польщі, однак в залежності від того, маєте ви страхування чи ні, вона буде платною або безкоштовною.

Безкоштовний доступ до усіх медичних послуг забезпечується Національним Фондом Здоров’я (Narodowy Fundusz Zdrowia). Іноземні студенти також мають можливість звертатись у фонд за страховкою.

Як отримати медичну допомогу?

Усі медзаклади Польщі поділяються на публічні та приватні. Застраховані особи можуть отримати безкоштовні послуги виключно у закладах, які мають укладений договір із NFZ. Всі такі заклади мають відповідну вивіску “Narodowy Fundusz Zdrowia”.

При зверненні до приватних установ, зважайте чи вони співпрацюють з Національним Фондом Здоров’я. Якщо ні, пацієнту доведеться оплатити медичні послуги, незалежно від того чи застрахований він чи ні.

У разі виникнення скарг на здоров’я, спочатку потрібно відвідати терапевта, який видає направлення на обстеження та на консультацію до вужчого спеціаліста (за потреби).

У разі виникнення скарг на здоров’я, спочатку потрібно відвідати терапевта, який видає направлення на обстеження та на консультацію до вужчого спеціаліста (за потреби).

Поліклініку можна обирати без прив’язки до місця проживання. При першому візиті потрібно пред’явити польський ідентифікаційний код (PESEL), за яким в базі даних знайдуть інформацію про особу і допоможуть обрати конкретного лікаря, у якого ви будете лікуватись надалі.

Міняти лікаря можна лише двічі на рік. При перевищенні ліміту доведеться сплатити близько 100 злотих.

Надалі записуватися до лікаря можна он-лайн, однак свій намір відвідати лікаря все-таки краще підтверджувати дзвінком.

Лікарів, які розмовляють українською мовою а також відгуки про них можна знайти на сайті znanylekarz.pl, однак на практиці частіше пацієнту пропонують обирати серед списку наявних вільних кандидатур лікарів.

Іноземцю завжди варто відразу по приїзду у нову країну дізнаватись адреси медзакладів куди звертатись у разі потреби а також турбуватись про медичне страхування.⠀

Медичне страхування

Ви вже знаєте що безкоштовне медичне обслуговування у Польщі можливе лише за наявності в особи медичної страховки.

Для того щоб отримати державний поліс добровільного медичного страхування (на рівні з корінними поляками) особа повинна самостійно звернутися з відповідною заявою до воєводського управління NFZ (Національний фонд здоров’я) за місцем проживання або звернутись до страхової компанії, яка надає такі послуги та співпрацює з NFZ.

Підставою для отримання медичного страхування є підтвердження легального перебування в країні (паспорт з візою, карта побиту), проживання (приписка – zameldowanie) а також документ, що підтверджує статус студента у Республіці Польща. Особи, які страхуються добровільно, погоджуються самостійно оплачувати внески на медичне страхування.

Якщо ви студент, аспірант, учень поліцеальної школи або відвідуєте курси польської мови, вартість щомісячного страхового внеску становить 46,80 злотих на місяць. У випадку якщо студент навчається за обмінною програмою у Польщі, внесок може становити до 350 злотих.

Швидка медична допомога у Польщі

Швидка у Польщі (Państwowy system ratownictwa medycznego) готова надати першу медичну допомогу будь-якій людини в Республіці Польща у випадках раптового погіршення її стану здоров’я.

Невідкладна медична допомога у Польщі викликається значно рідше якщо порівнювати з Україною. Приміром, якщо у вас висока температура, вам потрібно самому звернутися в лікарню.

Приводом до виклику бригади медиків є пряма загроза життю людини, наприклад: судоми, втрата свідомості, гострий психічний розлад, порушення серцевого ритму, гострий біль у черевній порожнині, ознаки гострого отруєння, масивна кровотеча та інші випадки, що загрожують життю.

Викликати швидку потрібно за номером 999 або 112 (це номер рятувальних служб ЄС). Краще все ж телефонувати на 999, оскільки з іншого номеру ви будете перенаправлені до служби невідкладної допомоги.

Оплата за послуги виклику швидкої здійснюється за рахунок медичної страховки. Якщо ж особа не застрахована, за послуги швидкої потрібно буде платити окремо. Ціна залежить від конкретного випадку.

Ми бажаємо вам усім бути здоровими і ніколи не користуватись послугами швидкої допомоги у Польщі!